testo 308 prístroj na meranie sadzového čísla + taška a sieťový adaptér

testo 308 prístroj na meranie sadzového čísla + taška a sieťový adaptér

645,6EUR
Bez dane: 538,0EUR
Dostupnosť: Skladom u dodávateľa
Výrobca: Testo AG
Model : testo 308
Model: 0563 3080
Množstvo:     

Rýchle, jednoduché meranie sadzového čísla: zoznámte sa s testo 308. Namiesto manuálneho alebo poloautomatického merania tu využijete technický pokrok: prístroj nameranie sadzového čísla meria sadzové číslo digitálne a zjednodušuje tak dokumentáciu.
  • Plneautomatické meraniesadzového čísla
  • Užívateľsky príjemná navigáciav menu, prehľadný displej s podsvietením pomocouLED diód, jednoduchá výmena rolkys filtrom
  • SchválenéTÜV
  • Voliteľnemožnosťpriamej tlačevýsledkovmerania
Podľa DIN 51402 časť 1 je sadzové číslo u olejových zariadení s odparovacími a žltými horákmi obmedzené na stupeň 1, príp. 2 a v zásade platí: čím menej sadzí, tým lepšie spaľovanie olejového kotla. Preto patrí meranie sadzového čísla k základným úlohám vo vykurovacej technike.

Čo ponúka prístroj na meranie sadzového čísla testo 308

S manuálnym alebo poloautomatickým systémom merania je meranie sadzového čísla časovo náročná a čiastočne dokonca nepresná a ťažko dokumentovateľná úloha. S digitálnym prístrojom na meranie sadzového čísla oproti tomu zabijete niekoľko múch jednou ranou:
Prístroj na meranie sadzového čísla testo 308 meria sadzové číslo podľa starej, manuálnej metódy – pomocou testovania filtrom – ale plne automaticky. Vyhodnocovanie naviac prebieha digitálne a je preto nanajvýš časovo úsporné, keďže je možné výsledok úplne jednoducho odčítať na veľkom, podsvietenom displeji.

Naviac môžete výsledok merania v prípadr potreby vytlačiť na mieste pomocou voliteľne objednanej rýchlotlačiarne s infračerveným rozhraním – a tým zároveň spracovať rýchlu a jednoduchú dokumentáciu.

Aplikácie:
Meranie sadzového čísla je dôležitým a v mnohých štátoch pevne zakotveným meraným parametrom. Uskutočňuje sa u olejových horákov pred meraním komínovej straty a CO/CO2. Sadzové číslo je dôležitým ukazovateľom kvality spaľovania olejového horáku. Čím je sadzí menej, tým lepšie je spaľovanie. Sadze, čierna pevná látka, sa skladajú z 99,5% uhlíka. Zaťaženie spalín sadzami sa určuje podľa stupna začernenia meracieho miesta na bielom filtračnom papieri. Pomocou odberovej sondy sa cez filtračný papirr z dymovodu pomocou ručne ovládanej pumpy alebo poloautomaticky elektronickým meracím prístrojom odoberie presne definované množstvo spalín (1,63 l). Následne sa porovná sfarbenie filtračného papiera s 10 sivými odtieňmi sadzovej stupnice. Toto meranie sa uskutoční trikrát, vypočíta sa priemerná hodnota a tá sa porovná s maximálnym prípustným sadzovým číslom, ktoré výrazne ovplyvňuje prevádzkyschopnosť olejového vykurovacieho systému. Začernené miesto na filtri je naviac možné na okraji pokvapkať acetónom, pre kontrolu prítomnosti olejových derivátov. Ak sa sadze sfarbia do nažltlej farby, znamená to prítomnosť olejových derivátov.


Obsah dodávky:
Prístroj na meranie sadzového čísla testo 308 vrátane akubatérie, tašky, sieťového adaptéra a kalibračného protokolu z výroby.*

*V zmysle paragrafu 505/90 zbierky zákona o metrológii v platnom znení sa nejedná o kalibračný list.
 
Technické údaje
Trieda krytia IP40
Záruka 2 roky
Typ sondy/senzora fotodióda
Prevádzková teplota 0 … +40 °C
Skladovacia teplota -20 … +50 °C
Displej segmentový displej s LED podsvietením
Rozhranie IR/IRDA, Bluetooth
Typ batérie lithium-ionový akumulátor, 2600 mA
Hmotnosť 600g
Rozmery 270 x 63 x 120 mm
Fotodióda
Merací rozsah 0 ...6
Presnosť ± 0,2
Rozlíšenie 0,1
Názov Typ Akcia
Prospekt testo 308 pdf