testo 420 na meranie objemového prietoku

testo 420 na meranie objemového prietoku

3 307,2EUR
Bez dane: 2 756,0EUR
Dostupnosť: Skladom u dodávateľa
Výrobca: Testo AG
Model : testo 420
Model: 0563 4200
Množstvo:     

Pomocou rukávového prietokomeru testo 420 dokážete rýchlo apresne zmerať väčšie vstupné avýstupné prietoky vzduchu pre zaistenie hygienických množstiev vzduchu vsúlade s normami pre zaistenie kvality vnútorného ovzdušia. Zaistite spoľahlivý výpočet celkového objemového prietoku klimatizačných systémov, napríklad v nemocniciach, kancelárskych budovách alebo nebytových stavbách.


Vysoká presnosť merania aj na vírových anemostatoch vďaka usmerňovaču objemového prietoku

Meranie objemu prietoku sa realizuje často aj na vírových anemostatoch. Prúdenie vzduchu je utýchto výustiek často merané chybne zdôvodu zvíreného vzduchu.
Susmerňovačom objemového prietoku na vstupnej prírube rukávového prietokomera testo 420, sa dajú tieto chyby podstatne znížiť. Vstavaný usmerňovač prietoku ukľudní turbulencie a zmení vírenie na takmer rovnomerné prúdenie vzduchu. Takto možno presne vypočítať prietok vrozsahu 40 ... 4.000 m3 / h.

Jedinečne ľahký prietokomer srukávom sa vyznačuje rýchlou montážou

Merací rukáv s ergonomickými držadlami anaklápacím displejom prístroja má jedinečnú hmotnosť nižšiu ako 2,9 kg. Tak aj časté výpočty objemového prietoku vo veľkých priestoroch a rovnako aj merania vykonávané nad hlavou sú bezpečne a pohodlne uskutočniteľné. Veľké tlačidlo na prírube objemového prietoku zaisťuje jednoduché snímanie meraných hodnôt.
ietoku na vstupnej prírube rukávového prietokomera testo 420, sa dajú tieto chyby podstatne znížiť. Vstavaný usmerňovač prietoku ukľudní turbulencie a zmení vírenie na takmer rovnomerné prúdenie vzduchu. Takto možno presne vypočítať prietok vrozsahu 40 ... 4.000 m3 / h.

Rukáv má rozmer 610 x 610 mm. Pre ďalšie typy stropných vývodov sú vponuke ďalšie rukávy ako príslušenstvo. Vprípade vzduchových vpustí avýstiek, ktoré sú obzvlášť vysoko, pomôže použitie voliteľného statívu. Ten sa dá vysunúť až na 4 m.

Inštalácia príruby meracieho rukáva je rýchla ajednoduchá vďaka napínacím výstuhám. Kufor skolieskami zaistí bezpečný transport.

Vytvorenie aodosielanie protokolov pomocou pripojenia ku App aplikácií priamo na mieste merania

Využite ďalšiu praktickú funkciu a zadarmo si stiahnite App aplikáciu. Stouto App-aplikáciou viete využiť inteligentné telefóny atablety sprepojením cez Bluetooth ako druhý displej a diaľkové ovládanie prietokomera. To je obzvlášť užitočné pri využívaní statívu pri meraní na vysokých stropoch.

Aplikácia umožňuje on-line meranie vzduchotechnických zariadení od štartu až po zastavenie a ukladanie nameraných údajov vo formáte txt. Stouto App môžete vytvoriť protokol merania. Výsledky meraní, ako je napríklad celkový prietok ainterval výmeny vzduchu môžete priradiť predtým vytvoreným vlastným predlohám protokolov špecificky podľa zákazníkov. Pomocou funkcie emailu nakoniec viete odoslať svoje namerané hodnoty a protokoly. Tak výrazne ušetrite čas azvýšite Vašu efektivitu.

Rukávový objemový prietokomer s odnímateľným meracím prístrojom - prehľad výkonu
Rukávový prietokomer určený na meranie prietoku veľkých vzduchotechnických jednotiek je vybavený meracím prístrojom pre zobrazenie nameraných údajov. Pre ľahké odčítanie nameraných hodnôt, možno jednotku nakloniť a odobrať.

Spomocou testo 420 možno merať prietok, objemový prietok, absolútny tlak, teplotu a relatívnu vlhkosť. Pri nízkych tlakoch sa ovysokú presnosť merania automatické nastavenie nuly - nulovanie.

Na veľkom, podsvieteným displeji sú všetky namerané hodnoty ľahko čitateľné. Pre ďalšiu analýzu a dokumentáciu môžu byť údaje uložené a meracie protokoly vytvorené pomocou lokálne pripojenej App-aplikácie v mobilnom zariadení. Prenos nameraných údajov do PC sa vykonáva jednoducho a bez dodatočného softvéru cez funkciu Plug & Play.

Rukávový prietokomer testo 420 s integrovaným meracím prístrojom bol navrhnutý nielen na meranie prietokov na veľkých stropných výustkach.

Prístroj môže byť odobratý zrukáva a môžu byť použitý na meranie tlaku, prietoku aobjemového prietokov v kanáloch. Tak ušetriť anemusíte už kupovať ďalší merací prístroj.
Pre meranie v kanáloch budete potrebovať len Prandtlové rúrky a pripojovacie hadice (voliteľné príslušenstvo). Pri meraniach môžete realizovať časové abodové určenie strednej hodnoty, rovnako aj kombináciu časového abodového priemerovania jednoduchým zadaním geometrie kanála.

Prednosti:

• Robustný a tuhý rukávový prietokomer testo 420 je presný balometer, vyznačuje sa ľahkým rukávom sBluetooth komunikáciou.
• Váži menej ako 2,9 kg.
• Veľký, ľahko čitateľný nastaviteľný, podsvietený displej (odnímateľný) uľahčuje odčítanie
prietokov aj pri vzdialených pozíciách
• Usmerňovač objemového prietoku výrazne zvyšuje presnosť merania, čo vám ušetrí čas aproblémy pri meraniach na vírových výustkach.
• Bluetooth aplikácia umožňuje pripojenie telefónov atabletov, ktoré môže byť použité ako druhý displej alebo diaľkový ovládač.
• App integrácia cez Bluetooth môže byť použitá na dokončenie a odoslanie správy o meraní priamo zmiesta merania.
• Použitie voliteľného statívu pre jednoduché meranie najmä na vysokých stropoch.


POZOR - teraz možnosť zapožičania T420 iba za 40 EUR na deň bez DPH.


Dodávka

Rukávový prietokomer testo 420 vrátane meracieho prístroja, rozmery vymeniteľného rukáva 610 x 610 mm, 5 x upínacích tyčí, USB kábel, batérie akufor s kolieskami.
Technické údaje
Pamäť 2 GB interná
Typ sondy/senzora NTC
Prevádzková teplota -5 ... +60 °C
Skladovacia teplota -20 ... +60 °C
Displej Bodová matrica s podsvietením
Typ batérie Alkali-Mangan, Mignon, Typ AA
Typ batérie Alkali-Mangan, Mignon, Typ AA
Životnost batérie 30 hod.
Hmotnosť 2900 g
Rozmery 145 x 38 x 167 mm
Rozmery 145 x 38 x 167 mm
Externé sondy
Možnost externej sondy Áno
Kapacitný vlhkostný senzor
Merací rozsah 0 ... 100 %rv
Presnosť 0.1 %rv
Rozlíšenie ±1.8 %rv +3 % z nam.h. pri +25 °C (5 ... 80 %rv)
NTC sonda
Merací rozsah -20 ... +70 °C
Presnosť ±0.5 °C (0 ... +70 °C) ±0.8 °C (-20 ... 0 °C)
Rozlíšenie 0,1 °C / °F
Diferenčný tlak
Merací rozsah 0 ... 120 Pa
Presnosť 0.001 Pa
Rozlíšenie ±2 % z nam.h. +0.05 Pa
Názov Typ Akcia
Prospekt testo 420 pdf