testo 417 vrtuľkový anemometer testovent SET 2

testo 417 vrtuľkový anemometer testovent SET 2

699,6EUR
Bez dane: 583,0EUR
Dostupnosť: Skladom u dodávateľa
Výrobca: Testo AG
Model : testo 417 sada 2
Model: 0563 4172
Množstvo:     

Zaobstarajte si vrtuľkový anemometer testo 417 s integrovanou vrtuľkou 100 mm, vrátane dvoch meracích kužeľov, usmerňovača objemového prietoku a ďalšieho príslušenstva v SETE. Na meranie objemového prietoku na tanierových ventiloch, ventilačných mriežkach a vírivých anemostatoch ste s týmto setom vybavení najlešie.
  • Vrtuľkový anemometer testo 417 nameranieprúdeniavzduchu, objemového prietoku a teploty
  • Vďaka násuvným meracím kužeľomje optimálnynameranieobjemového prietoku na vzduchových výustkách
  • Vhodný naviac prevírivé anemostaty: vďakausmerňovačusameriapresnei na vírivých anemostatoch.
  • Setobsahuje dôležité príslušenstvo: meraciekužele, usmerňovač a taktiežtašku nauloženie

Meranie prúdenia vzduchu a správny výpočet objemového prietoku na vzduchových výustkách môže byť výzvou. Turbulencie, ktoré tam vznikajú a rôzne sery prúdenia robia meranie komplikovanejším. U vírivých anemostatov je turbulencia vzduchu obzvlášť silná, takže je potrebné počítať s ešte väčšou nepresnosťou mmerania.

Vrtuľkový anemometer testo 417 Vám spoločne s meracímí kužeľmi testovent 417 perfektne pomôže pri meraní prúdenia na ventilačných mriežkach a tanierových ventiloch. Vďaka nim je zaručená jednoduchá kontrola prívodu a odvodu vzduchu – ako napríklad pri riadenom vetraní v obytných priestoroch.

Toto Vám ponúka vrtuľkový anemometer testo 417

Vrtuľkový anemometer testo svrtuľkou s priemerom 100 mm meria súčasne rýchlosť prúdenia, objemový prietok a teplotu. Meracie kužele (súčasť dodávky) umožňujú presné meranie objemového prietoku na vetracích mriežkach. Vypočítaný objemový prietok je zobrazený priamo na displeji prístroja. Navyše je možné zobraziť aktuálnu meranú teplotu.

Smer toku (tj. prítok/odtok) je tiež zobrazený na displeji. Kalkulácia časovej a bodovej strednej hodnoty udávajú priemerné hodnoty objemového prietoku, rýchlosti prúdenia a teploty. Vrtuľkový anemometer udáva min./max. hodnoty a funkcia HOLD umožňuje podržať namerané hodnoty na displeji. Vďaka podsvietenému displeju je možné uskutočňovať meranie aj vprostredí so zhoršenými svetelnými podmienkami.

So SETOM testo 417 ste pripravení merať na tanierových ventiloch, vetracích mriežkach a vírivých anemostatoch

So setom ste pripravení k akcii: pri meraní na ventilačných mriežkach alebo tanierových ventiloch sa vrtuľkový anemometer testo 417 jednoducho nasunie na merací kužeľ testovent 417. Po tom, akovyberiete merací F-faktor na meranie na vetracích mriežkach alebo tanierových ventiloch sa meranie môže začať.

Na meranie objemového prietoku na vírivých anemostatoch môže byť naviac použitý usmerňovač objemového prietoku testovent 417. Aj pri masívnej turbulencii vzduchu na vírivých anemostatoch ponúka vrtuľkový anemometer testo 417 v kombinácii s meracím kužeľom a usmerňovačom obdivuhodne vysokú presnosť.

Merací set je zložený zvrtuľkového anemometra testo 417, usmerňovača objemového prietoku testovent 417 a meracích kužeľov testovent 417 – jedného pre tanierové ventily (priemer 200 mm) a druhého pre vetracie mriežky (330 x 330 mm). Po ukončení merania môžete meracie kužele bezpečne uložiť a/alebo prepravovať vpríručnej brašni.

Dodávka obsahuje:
- Vrtuľkový anemometer testo 417 (priemer 100 mm)vrátane batérií a výstupného protokolu z výroby*
- Meracie kužele testovent 417 pre tanierové ventily (priemer 200 mm) a pre vetracie mriežky (330 x 330 mm)
- U
smerňovač objemového prietoku testovent 417

*V zmysle paragrafu 505/90 zbierky zákona o metrológii v platnom znení sa nejedná o kalibračný list



Aplikačné video:



Praktické tipy: Meranie rýchlosti prúdenia

Pozrite si video, ako správne vykonávať meranie prúdenia vzduchu s vrtuľkovým anemometrom testo 417 s príslušenstvom na koncových prvkoch vzduchotechniky na odvod alebo prívod vzduchu na prívodných a odvodných výstkach a mriežkach alebo kruhových anemostatoch:

Technické údaje
Materiál plášťa ABS
Typ sondy/senzora NTC,Termo
Prevádzková teplota 0 … +50 °C
Skladovacia teplota -40 … +85 °C
Typ batérie 9V článková baterie, 6F22
Typ batérie 9V článková baterie, 6F22
Životnost batérie 50 h
Hmotnosť 230 g
Rozmery 277 x 105 x 45 mm
Rozmery 277 x 105 x 45 mm
Externé sondy
Možnost externej sondy Ne
NTC sonda
Merací rozsah 0 … +50 °C
Presnosť ±0.5 °C
Rozlíšenie 0.1 °C
Vrtuľka
Merací rozsah +0.3 … +20 m/s
Presnosť ±(0.1 m/s +1.5% z nam.hodn.)
Rozlíšenie 0.01 m/s
Názov Typ Akcia
Prospekt testo 417 pdf