testo 440 merací prístroj pre klímu

300,0EUR
Bez dane: 250,0EUR
Dostupnosť: Skladom u dodávateľa
Výrobca: Testo AG
Model :
Model: 0560 4401
Množstvo:     

Popis produktu

S prístrojom na meranie klimatických veličín testo 440 v kombinácii s kvalitnými sondami (sondy je nutné objednať zvlášť) meriate a ukladáte všetky parametre, ktoré sú pre klímu rozhodujúce. Je možné súčasne pripojiť až 3 sondy: jednu sondu Bluetooth, jednu sondu s pripojovacím káblom a jednu teplotnú sondu s termočlánkom typu K. Automatické rozpoznávanie sond a jasne štruktúrované menu meraní zaisťujú veľmi jednoduchú obsluhu a uľahčujú Vašu prácu.Výhody testo 440:
 
• ​Široká ponuka pripojiteľných sond: sonda s vyhrievaným vláknom a vrtuľková sonda (Ø 16 mm) na meranie v kanáli; veľké vrtuľové sondy s Ø 100 mm na meranie na vzduchových / stropných vyústkoch
• Rýchly výpočet objemového prietoku: jednoduchá konfigurácia rozmerov a geometrie prierezu kanálu v menu meraní a objemový prietok sa dajú zobraziť rovno v meracom prístroji
• Môžete pohodlne merať aj v obzvlášt veľkých kanáloch. Výsuvný teleskop pre sondy s vyhrievaným vláknom a vrtuľové sondy (Ø 16 mm) s univerzálnou rukoväťou totiž môžete ďalej prodĺžiť pomocou predlžovacieho nástavca teleskopu - dosiahnete tak celkovú dĺžku 2 metre
• Meranie na vzduchových / stropných vyústkoch uskutočňujete jednoducho a bez kábla. Vrtuľovú sondu (Ø 100 mm) si doplňte výsuvným teleskopom s uhlom 90° a ak je to nutné, tak aj predlžovacím nástavcom teleskopu (obidva je potrebné objednať zvlášť)
• Vrtuľové sondy v spojení s meracími kužeľmi testovent a usmerňovačom prúdenia na kontrolu prichádzajúceho a odpadového vzduchu na tanierových ventiloch, ventilačných mriežkach a difúzoroch
• Praktické rozhranie Bluetooth: meranie so sondami prúdenia bez rušivých káblov, obsluha meracieho prístroja pomocou tlačidla na rukoväti sondy, napr. spustenie alebo ukončenie výpočtu časového priemeru
• Bezpečné umiestnenie multifunkčného meracieho prístroja pomocou praktických magnetov na kovovom povrchu (napr. na ventilačnom kanáli).


Meranie rýchlosti prúdenia vzduchu v potrubiach a na výustkách: 

Klimatizácia a ventilačné systémy pracujú skutočne účinne, keď prietok vzduchu alebo objemový prietok v potrubiach a na výustkách zodpovedá špecifikáciám. Vďaka všestranným zostávam testo 440 môžete teraz lepšie realizovať všetky meracie úlohy.
 
Prednosti nového prístroja testo 440:
 
• Intuitívne menu merania
Jasne štruktúrované menu na meranie objemového prietoku v potrubiach a na výstkách, do meracieho prístroja sú naprogramované K faktor a meranie pomocou Prandtlovej sondy
 
• Pohodlné meranie
Teleskopy s ľahko čitateľnou stupnicou umožňujú komfortne pracovať v potrubiach.
Môžu sa tiež prípadne rozšíriť až na 2 m.
 
• Všestranné príslušenstvo
Pomocou teleskopu ľahko dosiahnete stropné výustky. Meracie kužele sú ideálne pri meraní na rastrových mriežkach, tanierových výustkách, difúzoroch a rozličných anemostatoch.
Na presné meranie turbulentných tokov vírových výustiek a anemostatov používajte usmerňovať objemových prietokov vzduchu.
 
• Inteligentná koncepcia kalibrácie
Kalibrovať postačuje len hlavice sond. Preto môžete ďalej pokračovať v práci s meracím prístrojom, rukoväťou a inou sondou.
 

Meranie kvality vnútorného ovzdušia a komfortu:

Meraním kvality vnútorného ovzdušia a komfortu na pracoviskách je možné presne upraviť vnútorné prostredie a znížiť riziko ochorení zamestnancov. S meracím prístrojom možno nakonfigurovať meracie zostavy testo 440, ktoré merajú všetky relevantné parametre: koncentráciu CO2  vo vzduchu, stupeň turbulencie, teplota, vlhkosť a osvetlenie.
 
Prednosti nového prístroja testo 440:
 
• Intuitívne menu merania
V menu meracieho prístroja je Jasne štruktúrované menu na meranie stupňa turbulencie a dlhodobý meranie (s voľne voliteľnými intervalmi merania)
 
Osvedčené bezdrôtové spojenie
Všetky sondy na meranie úrovne komfortu a kvalitu vzduchu v miestnosti sú tiež dostupné v
bezdrôtovom variante Bluetooth.  Pre Vás to znamená menej námahy a šetrí sa priestor v meracom kufríku.
 
• Komplexný výber sond
Pre rýchlosť prúdenia vzduchu, CO2, stupeň turbulencie, vlhkosti a teploty, lux a CO.
 
• Inteligentná koncepcia kalibrácie
Kalibrovať postačuje len hlavice sond. Preto môžete ďalej pokračovať v práci s meracím prístrojom, rukoväťou a inou sondou.


Merania v laboratóriách a čistých priestoroch:

Sondy testo 440 pre kontrolné merania kritických procesov, pre ktoré je nevyhnutná maximálna presnosť a variabilita zariadenia. Ideálne pre priemyselné prostredie s vysokými teplotami, ako aj pre laboratóriá, kde je nevyhnutné zaznamenať aj tie najmenšie zmeny hodnôt s vysokou presnosťou.

Intuitívne menu merania
V prístroji je naprogramované jasne štruktúrované menu merania, ktoré zaisťuje presné výsledky.
 
Pohodlné merania
Vykonávate merania v prostredí, kde nie je možné spojenie cez Bluetooth? Žiadny problém: jednoducho vložte sondu z rukoväte Bluetooth na držiaka s káblom a meranie pohodlne dokončíte.
 
Vysoko presné sondy
Sondy na meranie účinnosti digestorov pre laboratóriá / čisté miestnosti; sondy na meranie laminárneho prietoku;  sondy vlhkosti s presnosťou <1%.
 
Inteligentná koncepcia kalibrácie
Kalibrovať postačuje len hlavice sond. Preto môžete ďalej pokračovať v práci s meracím prístrojom, rukoväťou a inou sondou.
 
Špeciálne navrhnuté, vysoko presné sondy na meranie rýchlosti vzduchu & IAQ  s testo 440 vám pomôžu s týmito aplikáciami, napríklad:
 
• Spoľahlivé meranie laminárneho prietoku
• Presné zaznamenávanie aj najmenších rozdielov rýchlosti vzduchu od 0,02 m/s
• Meranie vlhkosti v kritických procesoch s presnosťou 1%Aplikačné videá: 

Obsah dodávky:

• Merací prístroj na klímu testo 440, 3 x tužkové batérie typ AA, USB kábel a výstupný protokol z výroby


 
Technické údaje
Teplota (NTC) - Merací rozsah -40 do +150 °C
Teplota (NTC) - Rozlíšenie 0.1 °C
Teplota (NTC) - Presnosť ±0.4 °C (-40 do -25.1 °C) ±0.3 °C (-25 do +74.9 °C) ±0.4 °C (+75 do +99.9 °C) ±0.5 % z mv (Zvyšok rozsahu)
Teplota - termočlánok Typ K (NiCr-Ni) - Merací rozsah -200 do +1370 °C
Teplota - termočlánok Typ K (NiCr-Ni) - Rozlíšenie 0.1 °C
Teplota - termočlánok Typ K (NiCr-Ni) - Presnosť ±(0.3 °C + 0.3 °C)
Prevádzková teplota -20 … +50 °C
Skladovacia teplota -20 do +50 °C
Rozhranie USB, Bluetooth
Typ batérie 3 AA mignon 1,5 V
Životnost batérie 12 h (typické meranie pomocou vrtuľky)
Hmotnosť 250 g
Rozmery 154 x 65 x 32 mm
Pripojiteľné snímače Termočlánok Typ K, NTC snímač, snímač Bluetooth (1x digitálny snímač Bluetooth alebo chytrá sonda testo)
Názov Typ Akcia
Prospekt testo 440 pdf
Prospekt "Intuitívne meranie rýchlosti prúdenia a IAQ" pdf