testo 417 vrtuľkový anemometer testovent SET 1

483,0EUR
Bez dane: 402,5EUR
Dostupnosť: Skladom u dodávateľa
Výrobca: Testo AG
Model :
Model: 0563 4171
Množstvo:     

Meranie rýchlosti prúdenia a správny výpočet objemového prietoku na vzduchových vyústkách môže byť výzvou. Turbulencie, ktoré se na vyústkách vytvárajú a tok vzduchu do všetkých smerov robia meranie veľmi obtiažnym.

Vrtuľkový anemometer testo 417 a meracie kužele testovent 417 sú pre Vás ideálnymi nástrojmi na meranie prietoku na vetracích mriežkach a tanierových ventiloch. Zaisťujú jednoduché testovanie prichádzajúceho/odchádzajúceho vzduchu – napr. v riadenej ventilácii obytných prietorov.
 
  • Meranie rýchlosti prúdenia, objemového prietoku a teploty
  • Pripojiteľné meracie kužele, ideálne na merania objemového prietoku na vzduchových vyústkách
  • Jednoduchý test prichádzajúceho/odchádzajúceho vzduchu v riadenej ventilácii obytných priestorov
  • Dôležité príslušenstvo zahrnuté v sade: meracie kužele pre tanierové ventily a vetracie mriežky, spolu s príručnou brašňou na uskladnenie

Toto Vám ponúka vrtuľkový anemometer testo 417

Vrtuľkový anemometer testo s vrtuľkou s priemerom 100 mm meria súčasne rýchlosť prúdenia, objemový prietok a teplotu. Meracie kužele (súčasť dodávky) umožňujú presné meranie objemového prietoku na vetracích mriežkach. Vypočítaný objemový prietok je zobrazený priamo na displeji prístroja. Navyše je možné zobraziť aktuálnu meranú teplotu.

Smer toku (tj. prítok/odtok) je tiež zobrazený na displeji. Kalkulácia časovej a bodovej strednej hodnoty udávajú priemerné hodnoty objemového prietoku, rýchlosti prúdenia a teploty. Vrtuľkový anemometer udáva min./max. hodnoty a funkcia HOLD umožňuje podržať namerané hodnoty na displeji. Vďaka podsvietenému displeju je možné uskutočňovať meranie aj v prostredí so zhoršenými svetelnými podmienkami.

So SETOM testo 417 ste pripravení merať na tanierových ventiloch a vetracích mriežkach

S týmto setom ste okamžite pripravení na meranie: vrtuľkový anemometer testo 417 sa jednoducho prichytí k meraciemu kužeľu testovent 417, vyberiete merací F-faktor a meranie na vetracích mriežkach alebo tanierových ventiloch sa môže začať.

Merací set je zložený z vrtuľkového anemometra testo 417 a meracích kužeľov testovent 417 – jedného pre tanierové ventily (priemer 200 mm) a druhého pre vetracie mriežky (330 x 330 mm). Po ukončení merania môžete meracie kužele bezpečne uložiť a/alebo prepravovať v príručnej brašni.

Dodávka obsahuje:
Vrtuľkový anemometer testo 417 (priemer 100 mm), meracie kužele testovent 417 pre tanierové ventily (priemer 200 mm) a pre vetracie mriežky (330 x 330 mm), vrátane príručnej brašne, batérií a výstupného protokolu z výroby*.

*V zmysle paragrafu 505/90 zbierky zákona o metrológii v platnom znení sa nejedná o kalibračný list

 

Aplikačné video:Praktické tipy: Meranie rýchlosti prúdenia 

Pozrite si video, ako správne vykonávať meranie prúdenia vzduchu s vrtuľkovým anemometrom testo 417 s príslušenstvom na koncových prvkoch vzduchotechniky na odvod alebo prívod vzduchu na prívodných a odvodných výstkach a mriežkach alebo kruhových anemostatoch: 

Technické údaje
Materiál plášťa ABS
Typ sondy/senzora NTC,Termo
Prevádzková teplota 0 … +50 °C
Skladovacia teplota -40 … +85 °C
Typ batérie 9V článková baterie, 6F22
Typ batérie 9V článková baterie, 6F22
Životnost batérie 50 h
Hmotnosť 230 g
Rozmery 277 x 105 x 45 mm
Rozmery 277 x 105 x 45 mm
Externé sondy
Možnost externej sondy Ne
NTC sonda
Merací rozsah 0 … +50 °C
Presnosť ±0.5 °C
Rozlíšenie 0.1 °C
Vrtuľka
Merací rozsah +0.3 … +20 m/s
Presnosť ±(0.1 m/s +1.5% z nam.hodn.)
Rozlíšenie 0.01 m/s
Názov Typ Akcia
Prospekt testo 417 pdf